Balon Turu

Balon Turu

Kapadokya'nın inanılmaz oluşumu  ünlü peri pacalarını,  vadilerini ve leziz şaraplarının üzümünün yetiştiği upuzun bağlarını bir de gökyüzünden seyredin. Asla pişman olmayacağınız, hatta unutamayacağınız bir deneyim olacak.

Kapadokya'nın simgesi olan bu balon turları bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkanı bulabilirsiniz. 1 saat 15 dakika süren tur, sizi Kapadokya uygarlığının yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına götürür.

Deve Safari

Deve Safari

Gün Doğumu , Gün Batımı veya Günün istediğiniz herhangi bir saatinde Kızıl Vadi , Güllü Dere, Zindanönü Vadisi, ve Meskendir Vadisini Deve üzerinde gezebilirsiniz…

Gün Doğumu Turlarında Balon uçuşlarını vadilerden izleyebilirsiniz…

Günübirlik Kapadokya Turları

Günübirlik Kapadokya Turları

Kendi başınıza tur deneyimine ek olarak, Kapadokya'yı her şeyi anlatabilecek profesyonel bir rehberle keşfetmek çok büyük bir fark.

ATV Turu

ATV Turu

Kapadokya’yı dere, tepe merak ediyorsanız; tozdan, çamurdan, kısacası kirlenmekten korkmuyorsanız; adrenalinden hoşlanıyor, doğaya bayılıyorsanız ATV turu tam da size göre

At Turu

At Turu

Bu ilk deneyimizin olsa bile, Kapadokya’ yı at üzerinde dolaşırken doğayı dinlemek apayrı bir keyif. 2 Saatlik bir tura katılıp gün batımı turları yapmak da mümkün.

Jeep Safari

Jeep Safari

Kapadokya’da balon turlarından sonra en fazla tercih edilen bir başka aktivite olan jeep safari turlarına. Saatler boyunca peribacaları arasında dolaşmak, off-road araçlarla engebeli yollardan geçerek adrenalin seviyenizi yükseltmek ve Kapadokya’yı bir başka şekilde keşfetmek isteyenler tarafından ilgi görüyor.

Türk Gecesi

Türk Gecesi

Kapadokya Türk gecesi yıllardan beri düzenlenen ve yabancı gezginlere kültürümüzü tanıtmak, eğlendirmek amacıyla yapılan bir şov. Dilerseniz bölgenin sihirli değneğinden lezzet nasiplenmiş bir yemek eşliğinde, dilerseniz sadece izleyerek siz de bu eğlenceye dahil olabiliyorsunuz. İç Anadolu’da filizlenmiş bir semazen gösterisi, farklı bölgelerin folklorik dansları, baş döndüren oryantal şovları, mekana özel sürprizlerle birbiri ardına sıralanıyor. Kapadokya Türk gecesi kayadan oyma mekanlarda gerçekleştiğinden, mekan atmosferi de şova ayrı bir özellik katıyor.

Sema Gösterisi

Sema Gösterisi

Türk kültür tarihinin dünyaca tanınmış unsurlarından, Mevlana’nın öncülüğünde kurulan Mevleviliğin görkemli ayini semazen gösterisini Kapadokya’nın büyülü atmosferinde izlemeye ne dersiniz? Mevlana’nın tüm insanlığı sarıp kucaklayan sevgi mesajının sıcaklığını yüreğinizde hissedebilirsiniz. Sema gösterisi, semazenbaşı önderliğinde usta semazenler ve Mevlevi müzisyenler tarafından gerçekleştiriliyor. Derin sembolik anlamlar içeren dansı ve kostümleriyle sizi geçmişe uzanan gizem dolu bir yolculuğa çıkaran sema gösterisi sizin için unutulmaz ve eşsiz bir deneyim sunuyor.

Spa Merkezi

Spa Merkezi

Kapalı Havuz / Indoor Pool Isıtmalı kapalı havuzumuz her gün 15:00 - 23:00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Masaj Terapileri / Massage Theraphy Spa ve Sağlık merkezimizde iki standart ve Bir V.I.P olmak üzere Üç Masaj odamız bulunmaktadır. Tüm masaj odalarımızda misafirlerimizin kullanımına sunulmuş kişiye özel Duş ve Wc bulunmaktadır. Masaj terapilerimiz uzman terapistler eşliğinde uygulanmaktadır. Sauna Sauna kullanımın sağlık üzerindeki iyi etkisinden çokça yararlanıldığı bilinmektedir. Hiç bir şey her gün Sauna ile terlemekten daha canlandırıcı değildir. Gerginlik kaybolur. Kasları gevşer. Zihnen yenileyerek yeni günün getireceği her şeye daha hazırlıklı olunmasını sağlar. Saunanın bir kaç dakika kullanılması bile daha iyi görünmenizi ve hissetmenizi sağlar. Dünyanın dört bir tarafındaki insanlar tarafından sürekli ve hafif sıcaklığın insan vücudunda olan iyi etkileri bilinmektedir. Bu nedenle doktorlar tarafından da Saunanın arındırıcı etkisi tavsiye edilmektedir. Buhar Odası Steam Room Buharın Faydaları ; Cildi yumuşatır ve güzelleştirir. Zayıflamaya yardımcı olur. Gözenekleri temizler. Türk Hamamı Turkish Bath Saunanın buharlı versiyonu olarak da adlandırılan Türk Hamamı; Ortadoğu ve özellikle 16. Yüzyıl Türk Tarihi ve Kültüründe uzun süre rol almıştır. Türk Kültür Tarihinin olduğu gibi Türk Hamam Tarihi' de Osmanlı İmparatorluğu 'na dayanır. Osmanlı Döneminde ki Türk Hamam' ı üç amaca hizmet etmektedir. * Sosyalleşme amacı ile kullanım, * Dini inanç gereği Ruhen ve Bedenen temizlenme, * Sultanların Mimari ihtişamlarını, Ünlerini ve Zenginliklerini sergileme, Tuz Odası Salt Room Özel olarak tasarlanmış, tuz odaları 20 yıldan fazladır soğuk algınlığı ve grip, alerji, astım, bronşit, kistik fibroz, saman nezlesi ve amfizem, sinüs enfeksiyonu, sinüzit, rinit gibi üst ve alt solunum yolu hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır, Buna ek olarak, kuru sodyum klorür aerosol anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Kulak enfeksiyonu ve egzama, deri iltihabı ve sedef gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için etkili bir yöntemdir. Fitness Center İster yeni başlıyor olun, ister kendinizi zinde tutmaya adamış olun, ister özel bir program uyguluyor olun; sertifikalı, güler yüzlü fitness uzmanımız hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olmak için size bir program tasarlayacaklardır.